Toyota Aygo II Hatchback 5d

Toyota Aygo II nawet w wersji pięciodrzwiowej nie jest samochodem rodzinnym, to typowy pojazd miejski, więc z założenia przystosowany jest do krótkich tras. Przed przylotem do Malagi wynajęliśmy online samochód średniej klasy na tamtejszym lotnisku.  Niestety dla nas podczas odbioru samochodu okazało się, że Toyota Aygo to ostatni cztero- lub pięciodrzwiowy pojazd jaki został w tym dniu w wypożyczalni.

Toyota Aygo II Hatchback 5d
Toyota Aygo II Hatchback 5d kokpit

Czekała nas jeszcze kilkugodzinna podróż do Sevilli, a mieliśmy w planie zwiedzenie Gibraltaru. Zaplanowana trasa liczyła około 330 km i mieliśmy lekkie obawy jak uda nam się zapakować rodzinę 2+2 wraz z bagażami do tej wielkości samochodu. Dlatego podróż tej wielości pojazdem napawała nas obawą. Jednak podczas jazdy Aygo II sprawia wrażenie większego samochodu, niż jest w rzeczywistości. Dobrze wyprofilowane fotele pozwalają wygodnie przemieszczać się osobie średniego wzrostu. Natomiast tylna kanapa jest idealna dla dwójki dzieci. Osoby dorosłe też się wygodnie zmieszczą, ale tylko na krótkich odcinkach ze względu na ograniczone miejsce na nogi.

Toyota Aygo II Hatchback 5d
Toyota Aygo II Hatchback 5d środek

Wnętrze nie prezentuje się zbyt okazale, łatwy w utrzymaniu materiał tapicerki w szarych kolorach i czarne, twarde w dotyku plastiki. Podczas codziennego użytkowania pomaga kamera cofania. System multimedialny działa sprawnie, dobrze umieszczone przyciski w kierownicy pozwalają sterować systemem bez odrywania rąk od kierownicy. Bagażnik o pojemność 168 litrów nie jest imponujący, ale dobrze przemyślany i ustawny. Moje obawy dotyczyły klapy bagażnika, ponieważ był to jeden element wykonany ze szkła bez żadnej ramy metalowej czy plastikowej.

Podsumowanie

Toyota Aygo II Hatchback 5d pomimo początkowych obaw sprawiła na nas pozytywne wrażenie, nawet po ponad 300 km podróży. Do mocnych stron Aygo trzeba zaliczyć dobre wykonanie, ergonomię przestrzeni pasażerskiej i bagażnika, łatwość manewrowania i parkowania. Do wad można jedynie zaliczyć ponure, monotonne wykończenie kabiny.

Wymiary zewnętrzne przedstawia poniższy diagram:

toyota aygo II wymiary
Toyota aygo II wymiary

Podstawowe dane samochodu:

Parametry  
Nazwa1.01.2
Typ silnikabenzynowy / VVT-ibenzynowy / VVT-i
Pojemność silnika (cm³)1.0 l1.2 l
Moc (kW)69 KM82 KM
Moment obrotowy (Nm)95 Nm110 Nm
Prędkość maksymalna160 km/h175 km/h

Dodaj komentarz