Platforma widokowa Aussichtsturm Baumwipfelpfad w Bad Wildbad

Platforma widokowa Baumwipfelpfad znajduje się na szczycie Sommerberg obok wsi o tej samej nazwie w pobliżu miasta Bad Wildbad w Schwarzwaldzie. Ze szczytu platformy widokowej rozpościera się wspaniały widok na północną część Schwarzwaldu.

Dojazd

Do Sommerberg z Bad Wildbad można dostać się na trzy sposoby: na piechotę szlakiem Zickzack-Weg, który zaczyna się przy stacji kolejki Panoramastation, wspomnianą kolejką z centrum miasta – stacja Talstation, lub samochodem ulicą Blocherwerg. Przed samą wsią jest duży płatny parking, który ma godziny działania w zależności od pory roku. W naszym wypadku okazało się, że parking został zamknięty o 18, co zaowocowało podniesionym szlabanem i brakiem opłaty.

Trasa

Aby wejść na platformę widokową trzeba udać się do kasy, a następnie ścieżką edukacyjno-widokową na drugi poziom platformy. Ścieżka ma kilka elementów zręcznościowych, które spodobają się dzieciom, ale też starszym podróżnikom. Sama platforma składa się z kilku pięter ułożonych spiralnie co pozwala pokonać całą jej wysokość. Brak  schodów czy innych utrudnień dla wózków czy osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zamiast schodzić za niewielką opłatą można skorzystać z metalowej zjeżdżalni. Pozwoli to w kilka sekund znaleźć się na dole.  Nie jedna osoba pokona kilka razy drogę na górę, żeby skorzystać ze zjazdu jeszcze raz.

Dodaj komentarz